Osmaniye Hasanbeyli Evde Masaj Surperi̇

Tarih öncesi Çin tıp kitaplarında ve Eski Yunan hekimlerinden kalma kitaplarda masaj terapileri hakkında oldukça fazla bilgiye yer verilmiştir. Osmaniye hasanbeyli evde masaj Spordan önce yaptırılan terapilerin performans arttırdığına, spor sonrası yapılan terapilerin ağrıları alıp kasları gevşettiğine ve bunların yanı sıra ruhsal sorunların, astım hastalığının, sindirim problemlerinin tedavisinde kullanıldığı gibi bilgiler günümüze kadar ulaşmıştır.

Gladyatörlerin müsabakalar öncesi ve sonrasında duştan sonra yaptırdıkları bilinen masaj terapilerini, Jül Sezar da yaşadığı şiddetli baş ağrılarını dindirmek amacıyla uygulattığı bilinmektedir. Hatta bilinene göre Roma döneminin en ünlü yazarlarından olan Gaius Plinius sıkça bu terapileri alıp yabancı masörlere borçlandığından dolayı Jül Sezar’dan bu masörlere Roma yurttaşlığı vermesi adına aracı olmuştur. Hasanbeyli evde masaj

16. yüzyılda ise tüm ortopedistler, cerrahlar ve hekimler uygulanan medikal ve cerrahi müdahaleler sonrasında masaj terapilerinin alınmasının oldukça faydalı olduğu fikrinde uzlaşmışlardır ve standart tedavi yöntemlerinin yanında yardımcı tedavi yöntemi olarak kullanmaya başlamışlardır. Günümüzde de hala kullanmaya devam edilen yöntemde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, hangi hastalığın tedavisinde hangi terapi yönteminin uygulanması gerektiğini, bilen işinin uzmanı profesyonellerden bu hizmeti almaktır. Osmaniye hasanbeyli evde masaj .